Free Fantasy
Buna! Ma bucur ca treci pe aici si stiu ca aceasta casuta este enervanta, dar chiar am vrut-o. Sper sa te inregistrezi si sa ne incanti cu povestile tale. Aici este un loc pentru orice poveste.
>:D< Hope u're register >:D<
Free Fantasy
Buna! Ma bucur ca treci pe aici si stiu ca aceasta casuta este enervanta, dar chiar am vrut-o. Sper sa te inregistrezi si sa ne incanti cu povestile tale. Aici este un loc pentru orice poveste.
>:D< Hope u're register >:D<
Free Fantasy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


There you're fantasy cand be free
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Carti preferate+sugestii

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
ySsa

ySsa


Mesaje : 7
Data de inscriere : 27/08/2010
Varsta : 29
Localizare : Galati

Carti preferate+sugestii Empty
MesajSubiect: Carti preferate+sugestii   Carti preferate+sugestii I_icon_minitimeVin 27 Aug - 4:41

Pentru cei carora le place aventura sugerez "Toate panzele sus" de Radu Tudoran. E povestea unui tanar care si-a facut planuri de cativa ani impreuna cu prietenul sau cel mai bun sa exploreze un teritoriu din Tara de Foc, dar acesta a disparut. Alcatuindu-si propriul echipaj si construindu-si propria corabie pleaca in cautarea prietenului disparut, il crede de nenumarate ori mort, trece prin multe peripetii, iar intr-un final exploreaza singur pamantul respectiv, in amintirea celui care i-a inspirat aceasta dorinta. Dupa ce pleaca multumit gaseste un bilet in care prietenul sau cere ajutorul, fiind in pericol. Pacat ca Radu Tudoran nu a scris si continuarea. Merita citita aceasta carte.
Sus In jos
Seungi
Critic
Seungi


Mesaje : 22
Data de inscriere : 27/08/2010
Varsta : 31
Localizare : Galati

Carti preferate+sugestii Empty
MesajSubiect: Re: Carti preferate+sugestii   Carti preferate+sugestii I_icon_minitimeVin 27 Aug - 15:12

Sugerez din toata inima 'Sarpe si Cercel' de Hitomi Kanehara. E perfecta pentru tineri, mai ales ca e putin mai vulgara, asa xD. E vorba despre niste Yanki... Una din ele isi face un prieten care are limba despicata, si vrea si ea. Insa la salonul de tatuaje este molestata drept plata pentru un tatuaj >___> Intelegeti voi xD

De asemenea, cui ii plac cartile cu mafie sau afaceri underground, "Yakuza Moon: Memoriile unei fiice de Yakuza" e cea mai buna. (autor: Shoko Tendo)

Sau cartile cu mistere, fantome? "Mastile", Fumiko Enichi. :) Super tare ^^
Sus In jos
Topaz
Critic
Topaz


Mesaje : 20
Data de inscriere : 27/08/2010
Localizare : Find me

Carti preferate+sugestii Empty
MesajSubiect: Re: Carti preferate+sugestii   Carti preferate+sugestii I_icon_minitimeVin 27 Aug - 20:00

Omg, Șarpe & cercel? *__* mi-a plăcut mult cartea aceea, oricât de perversă a fost. Bine că n-a văzut-o mama... altfel nu mă mai lăsa să îmi cumpăr singură carți *mwahaha* dar totuși eu n-o recomand dacă aveți probleme cu inima xD.

Uhm, pentru iubitorii Japoniei recomand orice carte de Haruki Murakami, mie una mi-a plăcut ”Elefantul a disparut” care contine câteva nuvele, însă sunt superbe. Și ”Portretul lui Dorian Gray” a fost foarte frumoasă, o adevărată capodoperă a lui Oscar Wilde.
Sus In jos
Hae Jong

Hae Jong


Mesaje : 9
Data de inscriere : 27/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Where dreams come true

Carti preferate+sugestii Empty
MesajSubiect: Re: Carti preferate+sugestii   Carti preferate+sugestii I_icon_minitimeVin 27 Aug - 20:29

Din ce ati recomendat voi, ma rog, literatura japoneza, am citit si Sarpe si cercel [mi-a placut foarte mult, la fel si filmul], si Yakuza Moon [destul de trista la un moment dat, cel putin dupa parerea mea] si Elefantul a disparut[ fenomenala carte, si destul de amuzanta].

Eu va recomand de Haruki Murakami "Padurea norvegiana", o poveste foarte frumoasa si sunt sigura ca va va placea si voua. Tot de Murakami va mai recomand si "Iubitma mea, Sputnik", iar de Yasunari Kawabata va recomant "Vechiul oras imperial".

Va mai recomand si "Cadoul" de Cecelia Ahern. Este o poveste extraordinara, care te tine in suspans, dar vetis i invata un lucru important din ea.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Carti preferate+sugestii Empty
MesajSubiect: Re: Carti preferate+sugestii   Carti preferate+sugestii I_icon_minitime

Sus In jos
 
Carti preferate+sugestii
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Free Fantasy :: ●ω● Cafenea ●ω● :: ◐ Carti ◑-
Mergi direct la: